Własnoręcznie zrobione meble – większa satysfakcja

Marzy Wam się oryginalny wystrój mieszkania? Jesteście oszczędni? Jesteście kreatywni? Już czas odważyć się i zrealizować swoje pomysły! Nic nie daje takiej satysfakcji jak zrobienie czegoś co inni pochwalą i zapytają „Naprawdę sam to zrobiłeś, a nie kupiłeś w sklepie?”. Można zacząć od ciekawego pomalowania ścian w mieszkaniu czy własnoręcznego wykonania ozdób, aż na samodzielnie stworzonych meblach kończąc.

Ostatnio coraz popularniejsze staje się wykorzystanie pozornie zużytych przedmiotów celem tchnięcia w nie nowego życia. Jednym z łatwiej dostępnych materiałów są palety. Niepotrzebne trafiają na śmietnik lub w lepszym wypadku skup. A przecież tyle można z nich zrobić! Łóżka, kanapy, fotele, stoliki. Meble, których pozazdroszczą nam znajomi…

Jak się za to zabrać? Przede wszystkim zaczynamy od oczyszczenia palet oraz usunięcia nierówności za pomocą gruboziarnistego papieru ściernego. Najwygodniej będzie oczywiście posłużyć się szlifierką, jeśli ją posiadamy. Następnie trzeba drewno zaimpregnować – tu pomoże bejca, lakier lub odpowiednia farba. A dalszy ciąg zależy już od naszej wyobraźni. Wystarczy dokręcić kółka, doszyć poduszki czy połączyć kilka palet w jedną, by uzyskać wspaniały efekt. Nie wymaga to dużych kosztów finansowych ani energii, a i tak da powody do dumy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *